Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Blšany nefotbalové

Obec Blšany   

 

První zmínka o Blšanech se objevuje v roce 1228, kdy je ves uváděna jako majetek kláštera sv. Jiří na Pražském hradě. V 13. století se Blšany staly majetkem pražského arcibiskupství a ve 14. století byla vsí farní s vladyckým sídlem a tvrzí. Na počátku 16. století se obec stala součástí majetku rodu Lobkoviců a tehdy byla povýšena na městečko s vlastním znakem a pečetidlem. Roku 1541 byla městečku Bohuslavem Felixem z Lobkovic udělena důležitá privilegia-právo vlastního soudu, právo vařit pivo, vybírat clo, obchodovat se solí a konat týdenní a výroční jarmarky. Tyto výhody si obec pečlivě střežila a měla mnoho sporů s vrchností. Po smrti Bohuslava Felixe z Lobkovic v roce 1595 přecházela obec z jednoho majitele na druhého (Kolovratové, hrabata z Baden-Badenu a posledními majiteli se stali Černínové).Starostou je Pešek Josef.

Mezi významné památky patří židovský hřbitov založený roku 1863, barokní kostel sv. Michaela Archanděla z let 1716- 1717 a barokní fara z roku 1734.

V Blšanech také promítá místní kino každou sobotu v 17:30 za 25 Kč.                                                                                                                                                 oficiální stránky obce - www.blsany.cz                                                                     znak 

Statistické údaje:
 Kanalizace (ČOV):                 Ne
 Počet částí:                             6
 Plynofikace:                            Ano
 Katastrální výměra:               3610 ha 
 Policie:                                    Ne
 Počet obyvatel:                      939 
 Pošta:                                     Ano
 Škola:                                     Ano
 Vodovod:                               Ano
 Zdravotnické zařízení:          Ne

 

 

Městský úřad v Blšanech 

Městský úřad v Blšanech

 

Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie

Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie  

Blšanské zlato 

Blšanské zalato :P

TOPlist
MOJE IKONKA -
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek